Cennik dostaw
Waga towaru
Paczkomat
Paczkomat pobranie
1g - 25 kg
12.99 zł
14.99 zł
Waga towaru
Kurier
Kurier pobranie
1g - 25 kg
18.99 zł
20.99 zł

  RUTA ZWYCZAJNA 50G

  5,00 zł
  Brutto
  20 szt.
  Ilość
  Produt dostępny

  Ruta zwyczajna zwana również jako zielnikiem pospolitym lub ziołem łaski, stosowana była już w starożytności. Rzymianie używali jej jako środka odstraszającego insekty, skorpiony i węże. Słowianie wierzyli, że zioło to odpędza złe czary, a w średniowieczni chrześcijanie dodawali ją do wody święconej, ze względu na jej właściwości dezynfekujące.

  Wierzono również, że gałązka ruty w nosie chroni przed zarazą, a noszona na szyi jako amulet, chroni przed wieloma chorobami. Jednakże zastosowanie lecznicze ruty ma silną podstawę naukową: rutyna skutecznie zwalcza kruchość naczyń włosowatych, działa przeciwskurczowo, uspokajająco, moczopędnie, przeciwbólowo, wzmacnia włosy, pobudza trawienie poprzez zwiększenie wydzielania soków trawiennych. Może być również stosowana w kuchni do aromatyzowania alkoholi, herbat, a także marynat i mięs.

  Sposób przygotowania: Jedną łyżeczkę suszu zalać wrzątkiem (ok.200ml) i pozostawić pod przykryciem do zaparzenia na około 10-15 minut.

   

  Uwaga: Ziele ruty w dużych dawkach jest toksyczna, a także zawiera furanokumaryny, które uwrażliwiają skórę na działanie promieni słonecznych, dlatego w trakcie stosowania naparu należy unikać ekspozycji na promienie słoneczne i promienie UV.

  8 innych produktów w tej samej kategorii: