Chcesz być na bieżąco z naszymi nowościami oraz promocjami?
  • Dołącz do nas na:

Yerba Mate

  Jeśli tu jesteś, to szukasz prawdopodobnie czegoś, co pobudzi twoje ciało i umysł do aktywności i przy okazji to coś nie jest kawą. Zapewniamy ciągłą ofertę na czyste gatunki yerby, a także kilkanaście smakowych wersji. Yerba daje to, co można uzyskać dzięki kawie, ale jednocześnie łagodniej się obchodzi z naszym żołądkiem. Pobudza ciało i umysł do działania, poprawia zdecydowanie koncentrację, powoduje, że "mrówki" czujemy w każdym mięśniu i w każdej komórce mózgowej.
Zapraszam do dokonania wyboru.

  Przepis na yerbę w wersji lekko gazowanej, na zimno. Zmotywował mnie do działania dostępny na rynku napój ( kultowy zwłaszcza w środowisku zachodnich informatyków ) na bazie yerby. Trochę doświadczeń i już w zasadzie mam swoją wersję :). Wersja ta ma tę zaletę, że jest wielokrotnie tańsza a jednocześnie łatwa w przygotowaniu.


  Przepis jest prosty, ale jest to jego zaletą a nie wadą, bo prostota przygotowania napoju pozwala go zrobić w każdej chwili.
Wystarczą tylko poniższe składniki ( wyjdą z tego około 2L napoju ):

1. Yerba mate - 30 do 40g (od tego też zależy "moc" napoju )
2. 1L wody mineralnej, mocno gazowanej
3. 100-120g soku wysoko słodzonego

  Zagotowujemy "normalną" wodę jaką używamy na co dzień do herbaty czy kawy, czekamy aż ostygnie do ok 90 st. i zalewamy 1 litrem yerbę. Pozostawiamy napar na około 1,5h. Następnie zlewamy do naczynia przez gęste sito. Pozostałą na sitku yerbę dodatkowo przepłukujemy gazowaną wodą mineralną, którą mieszamy od razu z otrzymanym wcześniej naparem.
Otrzymujemy już wtedy około 2L napoju. Dodajemy jeszcze przygotowany sok. Całość mieszamy i zlewamy do wygodnych dla nas naczyń. Ja najczęściej zlewam do plastikowych butelek po wodzie mineralnej - wygodnie jest zabrać taki napój do pracy czy do auta. Pić można i na ciepło i na zimno - smakuje doskonale, lekko gazowana konsystencja dodatkowo orzeźwia :)

Przepraszamy! Strona nie została znaleziona.

Spróbuj wyszukać ponownie.

Chcesz być na bieżąco z naszymi nowościami oraz promocjami?
  • Dołącz do nas na: