Chcesz być na bieżąco z naszymi nowościami oraz promocjami?
  • Dołącz do nas na:

NAWODNIENIE ORGANIZMU - NOWOROCZNE POSTANOWIENIA Z ALE-RAJ.PL

person Opublikowano: Zespół ale-raj.pl list w: ARTYKUŁY  : comment Komentarze: 1 favorite Wyświetlenia: 622

ale-raj.pl-blog-nawadnianie

Nowy Rok dla większości z nas jest rozpoczęciem realizowania postanowień. To dobry moment na podjęcie kroków do osiągnięcia wymarzonej sylwetki, czy też rzucenia uporczywego nałogu. Obecnie mówi się, że zamiast narzucania sobie rygoru warto postępować zgodnie z filozofią Kaizen. Metoda małych kroków jest znacznie bardziej zachęcająca. Poza tym dzięki niej możemy nie tylko osiągnąć cel, a przede wszystkim zmienić swoje nawyki. Wówczas wypracowany efekt zostanie z nami na dłużej.

W ale-raj.pl pielęgnujemy nawyk nawadniania organizmu. A Was zachęcamy do lektury i podjęcia z nami wyzwania na Nowy Rok!

Fundament poprawy zdrowia

Wypracowanie zdrowych nawyków to fundament do poprawy jakości życia i przede wszystkim zdrowia. Zdrowe nawyki żywieniowe to nic innego, jak dostarczanie organizmowi niezbędnych składników odżywczych do prawidłowego funkcjonowania, a także dbanie o jego odpowiednią kondycję. Wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych jest ważne, zwłaszcza z uwagi na to, że systematycznych działań nie jesteśmy w stanie niczym zastąpić.

nawadnianie-blog-woda-herbata-aleraj-alerajpl


Zdrowe nawyki żywieniowe

Wśród nich znajdują się założenia dotyczące m.in. regularnego spożywania posiłków, wprowadzenia do diety większej ilości warzyw oraz nawadniania organizmu. Dziś chcemy skupić uwagę na ostatnim zagadnieniu. Dlaczego tak ważne jest nawodnienie organizmu? Jakie są funkcje wody w organizmie? Jakie są sposoby na nawodnienie organizmu? Czy herbata nawadnia organizm?


Funkcja wody w organizmie

Woda jest podstawowym budulcem organizmu człowieka. Występuje w każdej komórce i w płynach ustrojowych. Ponadto, warto pamiętać, że mózg w większości składa się właśnie z wody. Woda wpływa na jego dotlenienie oraz na wszelkie procesy zachodzące dzięki jego pracy. Odpowiednie nawodnienie oddziałuje na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Wspiera pracę układu trawiennego, wspomaga pamięć i wpływa na koncentrację. Dostarczanie właściwej ilości wody przyspiesza również przemianę materii, a co za tym idzie, wpływa na szybsze pozbycie się toksyn z organizmu. Woda wspomaga regulowanie temperatury ciała i transport składników odżywczych. Dodatkowo, dostarczanie odpowiedniej ilości płynów skutecznie wspiera odchudzanie. Liczne procesy fizjologiczne, jakie zachodzą w naszym organizmie, powodują utratę wody. Musimy więc ją stale uzupełniać dla zachowania harmonii pracy całego ciała.

nawadnianie-blog-woda-herbata-aleraj-alerajpl


Jakie są sposoby na nawodnienie organizmu?

Najprostszym sposobem na nawodnienie organizmu jest spożywanie w ciągu dnia odpowiedniej ilości wody do naszej aktywności, stanu zdrowia i masy ciała. Niestety, na co dzień wielu z nas o tym zapomina. A szkoda! Zwłaszcza z uwagi na to, że co dzień uskarżamy się na dolegliwości, które wynikają właśnie z odwodnienia organizmu.
Najlepiej, gdy pijemy wodę przez cały dzień w małych porcjach. To najszybszy sposób na to, aby odpowiednio się nawodnić. Poza piciem czystej wody, warto włączyć do diety smoothie owocowe i warzywne a także soki. Najlepszym wyborem będą soki świeżo wyciskane albo posiadające w składzie 100% owoców bez dodatku cukru i słodzików. Spożywanie zup jest również bardzo dobrym sposobem na dodatkowe nawodnienie. Zwróćmy uwagę też na to, że wodę znajdziemy w świeżych owocach i warzywach. Warto więc  wprowadzić je na stałe do swojej diety nie tylko w ramach nawodnienia, a także z myślą o uzupełnieniu witamin i minerałów.


Woda zjonizowana ujemnie "żywa woda"

Czy słyszeliście kiedyś o żywej wodzie? Jeśli zależy Wam na oczyszczeniu organizmu z toksyn, to zagadnienie na pewno Was zainteresuje! Woda, którą kupujemy w butelkach lub ta, którą przygotowujemy w czajniku jest wodą martwą. Co to oznacza? Podczas procesu filtracji, który służy zabiciu bakterii, jonowość wody zmienia się na dodatnią. Związki powstałe w wyniku przemiany materii a także toksyny są także zjonizowane dodatnio. Według praw fizyki dwa dodatnie ładunki będą się odpychać. Zatem aby oczyszczająca funkcja wody została spełniona – woda do połączenia się z toksynami i docelowo ich wydalenia, powinna mieć wartość ujemną. Skąd wziąć zatem wodę zjonizowaną ujemnie? Najprostszym sposobem jest wlanie wody do szklanego naczynia i odczekanie minimum 3 godzin. Szkło zbudowane jest z kwarcu, a to właśnie kwarc wykazuje zdolność do wywołania naturalnych właściwości wody. W ten sposób z powrotem nadaje jej wartość ujemną.

nawadnianie-blog-woda-herbata-aleraj-alerajpl


Czy herbata nawadnia organizm?

Wielu z nas zapewne spotkało się z powiedzeniem, że herbata odwadnia organizm. Nic bardziej mylnego! Okazuje się, że herbata, zaraz po wodzie, jest napojem, który doskonale wspiera wodną gospodarkę organizmu! Powszechne przekonanie o tym, że herbata odwadnia dotyczy jej moczopędnego działania. Teina zawarta w herbacie ma właściwości nie tylko pobudzające, lecz także moczopędne. Mimo to, jej działanie nie powoduje dużej utraty wody z organizmu. A jaka herbata będzie najlepszym wyborem? Warto postawić na herbatę zieloną i białą, a także napary ziołowe. Zatem, jeśli sama woda nie jest wystarczająco zachęcająca, sięgnijcie po herbatę, która również nawodni organizm!

Mamy nadzieję, że podejmiecie z nami zdrowotne wyzwanie na Nowy Rok! Pijmy wodę i herbatę na zdrowie!

Komentarze

Utworzony środa, styczeń 18, 2023 Opublikowany Kama Link
Ciekawy artykuł:) staram się dbać o odpowiednie nawodnienie ale nie zwracałam szczególnej uwagi na to, z czego piję wodę. Także to na pewno poprawię:)

Wpisz komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
Chcesz być na bieżąco z naszymi nowościami oraz promocjami?
  • Dołącz do nas na: