Chcesz być na bieżąco z naszymi nowościami oraz promocjami?
  • Dołącz do nas na:

JAK PRZECHOWYWAĆ HERBATĘ? CZYLI PORADY I WSKAZÓWKI OD ALE-RAJ.PL :)

person Opublikowano: Zespół ale-raj.pl list w: ARTYKUŁY  : comment Komentarze: 0 favorite Wyświetlenia: 695

W ale-raj.pl wierzymy, że herbata jest napojem magicznym. Czarna, zielona, biała… Każda herbata jest inna i każda wyjątkowa. Ale jak przechowywać herbatę, aby przedłużyć jej trwałość i zachować właściwości? Chętnie podpowiemy!

ale-raj.pl-pakowanie-herbata

W ale-raj.pl wierzymy, że herbata jest napojem magicznym. Czarna, zielona, biała… Każda herbata jest inna i każda wyjątkowa. Sięgamy po nią, gdy dopadnie nas przeziębienie. Towarzyszy nam w samotności, ale także podczas rozmów z bliskimi. Herbata to napój ponadczasowy. W naszym sklepie ale-raj.pl znajdziecie wysokiej jakości herbatę liściastą. Klasyczną oraz z dodatkami.  Jesteśmy pewni, że każdy odkryje tutaj swój ulubiony smak naparu. I choć różnią się nasze gusta, dobrze jest znać kilka zasad obchodzenia się  z herbatą, aby móc wydobyć jej niepowtarzalny aromat i smak. Jak zatem przechowywać herbatę, aby przedłużyć jej trwałość i zachować właściwości? Chętnie podpowiemy!!!


Jak przechowywać herbatę?


Zanim zaczniemy naszą przygodę z parzeniem herbaty, warto zwrócić uwagę na sposób jej przechowywania. Nasuwa się więc pytanie, jak poprawnie przechowywać herbatę? Kupując wysokogatunkowy susz, zależy nam na tym, aby jak najdłużej utrzymać jego wszystkie walory, przede wszystkim smakowe. Odpowiednie przechowywanie wpływa również na właściwości zdrowotne herbaty. Na szczęście warunki przechowywania herbaty liściastej nie są skomplikowane!


Zasady przechowywanie herbaty


Dla zachowania jakości herbaty najważniejsze jest, aby przechowywać ją z dala od wilgoci, światła, a także źródła ciepła. Zawilgocone liście herbaty rozpadają się i tracą swoją sprężystość. Warto o tym pamiętać, gdyż herbata jest bardzo podatna na wilgoć. Ważne jest również to, aby w pobliżu nie znajdowały się intensywne, aromatyczne przyprawy. Unikniemy dzięki temu przeniesienia zapachu na susz. Chrońmy także herbatę przed ekspozycją na światło. Może to powodować płowienie herbaty i utratę aromatu. Sypaną herbatę warto także zabezpieczyć przed dostępem powietrza, aby nie zwietrzała.  Wyjątkiem będzie natomiast herbata czerwona Pu-ehr. Liście tego rodzaju herbaty są poddane procesowi fermentacji, a więc dla zachowania najlepszych właściwości powinna mieć dostęp do tlenu. W ten sposób umożliwimy wszelkie procesy dodające herbacie Pu-ehr wartości. Istotną kwestią w przechowywaniu herbaty jest również odpowiednia temperatura. Najlepiej, gdy jest to miejsce chłodne. Z dala od wszelkich źródeł ciepła. A zatem… Aby przedłużyć świeżość naszej herbaty przechowujmy ją w odpowiednich warunkach. Wówczas długo będziemy mogli nacieszyć się jej wspaniałymi walorami!


W czym przechowywać herbatę sypaną?


Jak już wspomnieliśmy wyżej, herbatę należy chronić przed dostępem wilgoci, światła i powietrza. Nasze opakowania są wykonane z wysokiej jakości materiałów. Wykazują bardzo wysoką odporność na parę wodną. Sprawdzają się doskonale do produktów wymagających ochrony przed światłem. A jeśli lubicie przesypywać herbatę do własnych pojemników, dobrze sprawdzą się takie, które możemy szczelnie zamknąć. Mogą to być metalowe puszki albo słoiki wykonane z nieprzezroczystego szkła. Albo zwykłe słoiki, byle by były zamknięte w szafce. Najlepszym jednak rozwiązaniem, które przedłuży trwałość herbaty liściastej, są opakowania próżniowe. Takie nie dopuszczają do oksydacji liści herbaty. Jedyną herbatą, dla której dostęp powietrza jest pożądany to herbata czerwona Pu-ehr.


Delikatne herbaty można w małych porcjach przechowywać również w lodówce bądź w zamrażarce. W chłodnych warunkach jest mniej wilgoci. Mowa tutaj o herbatach zielonych i żółtych. Podzielony susz wkładamy wówczas do małych foliowych torebek. Pamiętajmy tylko o tym, że nie należy zaparzać zamrożonych liści herbaty. Musimy poczekać aż osiągną temperaturę pokojową.


Jak długo przechowywać herbatę liściastą?


Data przydatności do spożycia znajduje się na opakowaniu. Ogólnie mówi się, że odpowiednio przechowywany susz herbaty zwykle nadaje się do spożycia przez około dwa lata. Dotyczy to przede wszystkim herbaty czarnej. Najkrócej przechowujemy herbaty zielone i białe. Są one najbardziej podatne na proces utleniania. Najdłużej zaś można przechowywać herbatę czerwoną Pu-ehr. Tylko dla tej herbaty czas jest łaskawy. Im dłużej przechowywana tym może mieć bogatszy smak. Jednak… Miłośnicy herbaty chyba nie znają tak odległego terminu przechowywania, u nas ulubione herbaty liściaste znikają w mgnieniu oka. ;-) Zapraszamy po ulubione smaki herbat do ale-raj.pl!


Wiemy już, jak poprawnie przechowywać herbatę. Zapraszamy zatem do sklepu ale-raj.pl na zakupy ulubionych herbat liściastych i wykorzystanie wiedzy w praktyce! Zajrzyjcie również na wpis o tym, jak parzyć herbatę. Pomoże Wam przygotować wzorowy napar.

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy

Wpisz komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
Chcesz być na bieżąco z naszymi nowościami oraz promocjami?
  • Dołącz do nas na: